نسخه آزمایشی

رنجبر فرماندار کرمانشاه :

سخت‌گیری‌های کرونایی در کرمانشاه تشدید می‌شود


فرماندار کرمانشاه گفت: کرمانشاه از نظر شیوع کرونا در وضعیت هشدار قرار دارد و برای خروج از این وضعیت سختگیری‌های کرونایی را تشدید می‌کنیم.

فضل الله رنجبر امروز(29 تیر) در نشست ستاد کرونای شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه از نظر شیوع کرونا در وضعیت هشدار قرار دارد، اظهار کرد: با وجود اینکه شیب موارد ابتلا به کرونا نزولی شده و تعداد فوتی‌ها هم روند کاهشی دارد، اما هنوز شرایط نگران‌کننده است.

رنجبر گفت: بهترین راهکار برای خروج از وضعیت هشدار کرونایی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی است.

فرماندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه بیشترین کرونایی‌های شهرستان کرمانشاه با حضور در مراسم شادی و عزا به بیماری مبتلا شده‌اند، گفت: حضور در مراسم جشن و عزا را به هیچ عنوان به مردم توصیه نمی کنیم.

رنجبر تاکید کرد: اگر بتوانیم با اتخاذ تصمیماتی شیب ملایم شده کرونا در کرمانشاه را به سمت نزولی شدن پیش ببریم، در آن صورت می توان در مورد فعالیت تالارها برای برگزاری مجالس شادی و عزا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی با اطمینان بیشتری تصمیم گیری کرد.

رنجبر با تاکید بر عدم برگزاری مراسم ترحیم از سوی خانواده افراد متوفی، اظهار کرد: هم اکنون از خانواده های داغدار برای برگزار نکردن مراسم عزاداری تعهد گرفته می شود و تنها بستگان نزدیک اجازه حضور در مراسم کفن و دفن و اقامه نماز میت را دارند.

وی گفت: بخشداران هم باید با تشکیل جلسه در دهداری ها مانع از برگزاری مراسم عزاداری در سطح روستاها شوند.

 وی در ادامه از اتحادیه ها و اصناف خواست تا برای کنترل بیماری کرونا به مغازه‌دارانی که ماسک نمی زنند، هشدار بدهد.

فرماندار کرمانشاه با قدردانی از اقدامات شهرداری برای جلوگیری از حضور افراد به ویژه در آخرهفته‌ها در پارک ها و فضاهای سبز، گفت: شهرداری همچنین باید با استفاده  از بنرها و عکس‌های بیماران کرونایی، مردم را نسبت به کرونا حساس کند.

رنجبر بر ضرورت شکل گیری همیاران مقابله با کرونا در پارک‌ها با کمک سازمان‌های مردم نهاد به ویژه در آخر هفته‌ها به منظور هشدار دادن به مردم در خصوص خطرات کرونا تاکید کرد.

وی با اشاره به خاموشی 50 درصدی پارک های کرمانشاه برای جلوگیری از حضور مردم و کمک به قطع زنجیره انتقال کرونا، گفت: اگر لازم شود خاموشی 100 درصدی به پارک‌ها می دهیم.

فرماندار کرمانشاه سپس با اشاره به ضرورت نظارت بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در ادارات، گفت: به نگهبان‌های ادارات تاکید شده از ورود افراد بدون ماسک به ادارات جلوگیری شود. ضمن اینکه هیچ خدماتی هم به مراجعان بدون ماسک ارائه نخواهد شد.

 رنجبر با بیان اینکه هم اکنون 80 درصد کارکنان ادارات کرمانشاه ماسک می‌زنند و با آن 20 درصدی هم که رعایت نمی‌کنند برخورد خواهد شد، تاکید کرد: قرار است اکیپ‌هایی به ادارات مراجعه کرده و اگر کارمندی ماسک نزده باشد، به مدیر آن اداره تذکر داده می شود

فرماندار کرمانشاه با اشاره به وجود مراکز کشتار غیرمجاز دام در سطح کرمانشاه، خواستار برخورد جدی با متخلفین کشتار غیر مجاز دام شد و گفت: در برخورد با متخلفان هیچ مماشتی نخواهیم کرد، چون سلامت مردم شوخی بردار نیست.اوقات شرعی
آب و هوا